MyRadioOnline.ro

Electric Castle revine în 2022 cu cea de-a 8-a ediție a festivalului. Evenimentul va avea loc va avea loc în perioada 13 - 17 iulie, la Castelul Banffy din Cluj-Napoca. Fiecare zi

va aduce pe cele 10 scene ale evenimentului un cocktail de stiluri muzicale, organizatorii promițând un festival extins ca suprafață și experiențe noi pentru cei peste 30.000 de fani care au achiziționat deja abonamente.

Bilete Electric Castle Festival 2022

  • Premium Pass - 1598,45 lei
  • Premium Pass + Camping - 1758,83 lei
  • General Access Pass - 743,09 lei
  • General Access Pass + Camping - 903,48 lei

Electric Castle 2022 -  Programul pe zile, ore și scene:

Programul zilei de Miercuri, 13 iulie, la Electric Castle 2022:

Hangar Stage:

  • 22:00 - 00:00 - DJ Yoda
  • 00:15 - 01:30 - Șuie Paparude

Booha Stage:

  • 16:00 - 18:00 - Raoul
  • 18:00 - 20:00 - Ugly Astronaut
  • 20:00 - 22:00 - Volt
  • 22:00 - 00:00 - Layla Benitez
  • 00:00 - 02:00 - Eli Brown
  • 02:00 - 04:00 - Bross

Hideout Stage:

  • 16:00 - 19:00 - S-T-PHAN
  • 19:00 -21:00 - Wax On Fridays
  • 21:00 - 23:00 - Puiu
  • 23:00 - 01:00 - Nipple's Delight
  • 01:00 - 03:00 - Low Freq
  • 03:00 - 05:00 - Ezirk

Drip Factory Stage:

  • 16:00 - 02:00 - Ciupe

Dance Garden Stage:

  • 22:00 - 01:00 - Vincentiulian
  • 01:00 - 04:00 - Herodot
  • 04:00 - 08:00 - Sepp & Nu Zău

Radio Stage:

  • 18:00 - 21:00 - ABASC
  • 21:00 - 23:00 - Victor Stancov
  • 23:00 - 01:00 - Alt Om
  • 01:00 - 03:00 - Volt
  • Tomi Rzv

Jap Jap Stage:

  • 12:00 - 14:30 - Dan Medesan
  • 14:30 - 17:00 - Ezirk

The Beach Stage:

  • 15:00 - 17:00 - LESSUSPECTSHABITUELS
  • 17:00 - 19:00 - Lenny Rowe
  • 19:00 - 21:00 - Tomagan
  • 21:00 - 23:00 - Yansen
  • 23:00 - 05:00 - Groove Salad
  • 05:00 - 08:00 - Iulia + Chili
  • 08:00 - 10:00 - Electronic Jam Session

Programul zilei de Joi, 14 iulie, la Electric Castle 2022:

Main Stage:

  • 19:30 - 20:30 - Zdob și Zdub
  • 21:00 - 22:15 - Editors
  • 22:45 - 00:00 - Moderat
  • 00:30 - 02:00 - Sofi Tukker DJ Set

Hangar Stage: 

  • 17:00 - 18:00 - byron
  • 18:30 - 19:30 - Ivan And The Parazol
  • 20:15 - 21:15 - Kennyhoopla
  • 21:50 - 22:50 - Yves Tumor
  • 23:30 - 00:40 - Acid Arab (Live)
  • 01:00 - 02:15 - Vitalic (Live)
  • 02:35 - 04:05 - Gusgus

Booha Stage:

  • 13:30 - 15:30 - Iulian M
  • 15:30 - 17:30 - Vekt
  • 17:30 - 19:30 - Chlorys
  • 19:30 - 21:30 - IV-IN
  • 21:30 - 23:30 - Vlademir
  • 23:30 - 01:00 - Joplyn
  • 01:00 - 02:30 - Ben Bohmer (Live)
  • 02:30 - 04:30 - DJ Seinfeld
  • 04:30 - 06:00 - The Model

Hideout Stage:

  • 13:00 - 15:00 - Cocco Mio
  • 15:00 - 17:00 - Jaheyo
  • 17:00 - 19:00 - Maică-ta
  • 19:00 - 21:00 - Dubase
  • 21:00 - 23:30 - Dj Sauce
  • 23:30 - 01:30 - Shubostar
  • 01:30 - 03:30 - Acid Arab
  • 03:30 - 05:00 - Karak

Drip Factory Stage:

  • 14:00 - 17:30 - Ciupe
  • 17:30 - 18:00 - Cardosh
  • 18:00 - 19:00 - Ciupe
  • 19:30 - 20:30 - Bruja
  • 20:30 - 21:30 - Killa Fonic
  • 22:00 - 01:00 - Ciupe

Backyard Stage:

  • 19:30 - 20:30- Antonia Vai
  • 21:00 - 22:00 - Simion Bogdan-mihai & Lăutarii De Mătase
  • 23:00 - 00:00 - Bcuc
  • 00:20 - 01:50 - Hét Hat Club

Dance Garden Stage:

  • 22:00 - 01:00 - Paul K
  • 01:00 - 04:00 - Sit
  • 04:00 - 07:00 - Petre Inspirescu

Radio Stage:

  • 14:00 - 17:00 - Forma
  • 17:00 - 20:00 - Piti
  • 20:00 - 22:00 - STF
  • 22:00 - 00:00 - Andi Moisescu
  • 00:00 - 02:00 - Mihai Hînda
  • 02:00 - 04:00 - Zabriskie

Jap-Jap Stage:

  • 12:00 - 13:15 - Ellen
  • 13:15 - 14:30 - BTA
  • 14:30 - 15:45 - Brusten
  • 15:45 - 17:00 - Sour

The Beach Stage:

  • 10:00 - 13:00 - Mano
  • 13:00 - 16:00 - Ics
  • 16:00 - 19:00 - Florem Lipsum
  • 19:00 - 22:00 - Matei (Blackrhino)
  • 22:00 - 01:00 - DJ Mids
  • 01:00 - 04:00 - Mitsubitchi
  • 04:00 - 07:00 - Diana Dris B2b Polarknot
  • 07:00 - 10:00 - Ydy

Programul zilei de Vineri, 15 iulie, la Electric Castle 2022:

Main Stage: 

  • 18:30 - 19:30 - Delia
  • 20:00 - 21:00 - Coma
  • 21:30 - 22:30 - Enter Shikari
  • 23:00 - 00:30 - Twenty One Pilots
  • 01:00 - 02:30 - Purple Disco Machine

Hangar Stage:

  • 16:00 - 17:00 - Ana Coman
  • 17:30 - 18:30 -  Mihail
  • 19:00 - 20:00 - Altin Gün
  • 20:30 - 21:30 - Molchat Doma
  • 22:00 - 23:15 - Whomadewho (Live)
  • 23:45 - 02:00 - Sven Väth
  • 02:00 - 04:00 - Peggy Gou
  • 04:00 - 06:00 - Nastia

Booha Stage:

  • 12:00 - 13:00 - Relaxing Bear
  • 13:00 - 15:00 - Shu
  • 15:00 - 17:00 - Plus
  • 17:00 - 19:00 - Zo
  • 19:00 - 21:00 - Nastia
  • 21:00 - 23:00 - Dodo
  • 23:00 - 00:30 - Digitalove
  • 00:30 - 02:30  - David Penn
  • 02:30 - 04:30 - Sam Divine
  • 04:30 - 07:30 - Missile & Blanilla

Hideout Stage: 

  • 13:00 - 15:00 - Carol
  • 15:00 - 17:00 - Christine Renée
  • 17:00 - 19:00 - Burner Greene
  • 19:00 - 21:00 - Rapala
  • 21:00 - 23:00 - K-LU
  • 23:00 - 01:00 - Matt Black (Coldcut DJ-set)
  • 01:00 - 03:00 - Nightmares On Wax
  • 03:00 - 05:00 - Nopame

Drip Factory Stage:

  • 14:00 - 19:00 - Ciupe
  • 19:00 - 19:30 - Tussin X Xeno
  • 19:30 - 20:30 - Amuly
  • 20:30 - 21:30 - Azteca
  • 22:00 - 01:00 - Ciupe

Backyard Stage:

  • 17:00 - 18:00 - Musspell
  • 18:30 - 19:30 - Jurjak
  • 20:00 - 21:00 - Alina Pash
  • 21:30 - 22:30 - A.A. Williams
  • 23:30 - 01:30 - Istanbul Ghetto Club

Dance Garden Stage:

  • 22:00 - 01:00 - Bila
  • 01:00 - 04:00 - Arapu
  • 04:00 - 07:00 - Raresh
  • 07:00 - 10:00 - Cap

Radio Stage:

  • 14:00 - 17:00 - JTP
  • 17:00 - 20:00 - Grecescu
  • 20:00 - 22:00 - Socol
  • 22:00 - 00:00 - DJ George Vintilă
  • 00:00 - 04:00 - Discotecă feat. Dana Marijuana

Jap-Jap Stage:

  • 12:00 - 14:30 - Pierre D'vara
  • 14:30 - 17:00 - Elian

The Beach Stage:

  • 10:00 - 14:00 - Immanuel Yacob
  • 14:00 - 17:00 - Alex Hg
  • 17:00 - 21:00 - Corvin & Buniku
  • 21:00 - 00:00 - Kaius Leppah
  • 00:00 - 03:00 - Katzele
  • 03:00 - 06:00 - Hugo Capablanca
  • 06:00 - 10:00 - Khidja

Programul zilei de Sâmbătă, 16 iulie, la Electric Castle 2022:

Main Stage:

  • 18:00 - 19:00 - Spike
  • 19:30 - 20:30 - Vița De Vie
  • 21:00 - 22:00 - Caribou
  • 22:30 - 00:30 - Gorillaz
  • 01:00 - 02:30 - Disclosure

Hangar Stage:

  • 14:00 - 15:00 - Om la Lună
  • 15:30 - 16:30 - Macanache
  • 17:00 - 18:00 - Robin And The Backstabbers
  • 18:30 - 19:30 - Dordeduh
  • 20:00 - 21:00 - Balming Tiger
  • 21:40 - 22:40 - Lola Marsh
  • 23:40 - 00:40 - Dub Pistols
  • 01:00 - 02:30 - London Elektricity
  • 02:30 - 03:30 - Camo And Krooked
  • 03:30 - 04:30 - Whiney
  • 04:30 - 06:00 - Urbandawn

Booha Stage:

  • 12:00 - 13:00 - George Heerd
  • 13:00 - 15:00 - Mofo
  • 15:00 - 17:00 - Madliquid
  • 17:00 - 19:00 - Roni Size
  • 19:00 - 20:30 - DWLS
  • 20:30 - 22:00 - Andreea Veder
  • 22:00 - 23:30 - Mihai Popoviciu
  • 23:30 - 01:30 - Gheist
  • 01:30 - 03:30 - Sasha
  • 03:30 - 06:00 - Tinlicker
  • 06:00 - 08:00 - Akos

Hideout Stage:

  • 13:00 - 14:30 - Sugar
  • 14:30 - 16:30 - Musai
  • 16:30 - 18:30 - Slim Rocka
  • 18:30 - 20:30 - Wicked
  • 20:30 - 22:00 - Mezzin Live
  • 22:00 - 00:00 - UFE
  • 00:00 - 04:00 - Kruder & Dorfmeister
  • 04:00 - 06:00 - Bully

Drip Factory Stage:

  • 14:00 - 19:00 - Ciupe
  • 19:00 - 19:30 - Mobtrap
  • 19:30 - 20:30 - Albertnbn
  • 20:30 - 21:30 - Nane
  • 22:00 - 23:30 - DJ Sauce
  • 23:30 - 01:00 - Ciupe

Backyard Stage:

  • 17:00 - 18:00 - Dimitri's Bats
  • 18:30 - 19:30 - Cătălina Cara
  • 20:00 - 21:00 - Oigăn And Nord-Vestul
  • 21:30 - 22:30 - Alexandrina
  • 23:55 - 01:10 - Nicola Conte & Spiritual Galaxy
  • 01:25 - 02:55 - Balkan Taksim

Dance Garden Stage:

  • 10:00 - 13:00 - Alexandra
  • 13:00 - 15:30 - Andrei Ciubuc
  • 15:30 - 18:00 - Emi
  • 18:00 - 20:30 - Crihan
  • 20:30 - 23:00 - Cally
  • 23:00 - 02:00 - Suciu
  • 02:00 - 04:30 - Prichindel
  • 04:30 - 07:30 - Gescu
  • 07:30 - 11:30 - Lizz & Cosmjn

Radio Stage:

  • 14:00 - 16:00 - Pixar Stelar
  • 16:00 - 19:00 - DJ Hefe
  • 19:00 - 23:00 - No Idea
  • 23:00 - 01:00 - DJ Antenna
  • 01:00 - 03:00 - Ligia Keșișian

Jap-Jap Stage:

  • 12:00 - 14:30 - Ned
  • 14:30 - 17:00 - Lazăr Andrei

The Beach Stage:

  • 10:00 - 13:00 - Dragoș Rusu
  • 13:00 - 14:00 - DJ Xakis
  • 14:00 - 16:00 - Esaunue
  • 16:00 - 19:00 - Beta
  • 19:00 - 22:00 - Po:ti
  • 22:00 - 00:00 - Artrax
  • 00:00 - 02:00 - Absolem
  • 02:00 - 05:00 - Autarkic
  • 05:00 - 08:00 - A.Brehme
  • 08:00 - 13:00 - Ydy B2b Mano

Programul zilei de Duminică, 17 iulie, la Electric Castle 2022:

Main Stage:

  • 18:00 - 19:00 - Irina Rimes
  • 19:30 - 20:30 - Alternosfera
  • 21:00 - 22:10 - Aurora
  • 22:45 - 00:00 - Subcarpați

Hangar Stage:

  • 13:00 - 14:00 - Valeria Stoica
  • 14:30 - 15:30 - The Mono Jacks
  • 16:00 - 17:00 - Luna Amară
  • 17:30 - 18:30 - Bob Vylan
  • 19:00 - 20:00 - Squid
  • 20:30 - 21:30 - A Place To Bury Strangers
  • 22:00 - 23:15 - Mogwai
  • 23:45 - 00:45 - Kid Francescoli
  • 01:05 - 02:05 - Apashe
  • 02:05 - 03:35 - Shiver

Booha Stage:

  • 12:00 - 14:00 - Cosmos Tone
  • 14:00 - 16:00 - Miu
  • 16:00 - 18:00 - Sonophone
  • 18:00 - 19:30 - Tomi Rzv
  • 19:30 - 21:00 - Oktopus
  • 21:00 - 23:00 - Marwan
  • 23:00 - 01:00 - Gioli & Assia
  • 01:00 - 03:00 - Agents Of Time
  • 03:00 - 05:00 - Yvel & Tristan

Hideout Stage:

  • 13:00 - 15:00 - Aldaris
  • 15:00 - 17:00 - D'jhu
  • 17:00 - 20:00 - Văzduh
  • 20:00 - 22:00 - Nemo
  • 22:00 - 00:00 - DJ Andy Smith
  • 00:00 - 04:00 - Session Victim

Drip Factory Stage:

  • 14:00 - 19:00 - Ciupe
  • 19:00 - 19:30 - Young G
  • 19:30 - 20:30 - Rava
  • 20:30 - 21:30 - CTC
  • 22:00 - 01:00 - PRNY B2b Lu-k Beats

Backyard Stage:

  • 17:00 - 18:00 - Dl Goe
  • 18:30 - 19:30 - Marú
  • 20:00 - 21:00 - Söndörgő
  • 21:30 - 22:30 - Vels Trio
  • 23:00 - 00:00 - Mdou Moctar

Dance Garden Stage:

  • 11:30 - 14:30 - Kozo
  • 14:30 - 17:00 - Charlie
  • 17:00 - 19:30 - G76
  • 19:30 - 22:30 - Mihigh
  • 22:30 - 01:30 - Dan Andrei
  • 01:30 - 05:30 - Rhadoo
  • 05:30 - 09:00 - Priku

Radio Stage:

  • 14:00 - 17:00 - Adina (Discodrøm)
  • 17:00 - 19:00 - Aniche
  • 19:00 - 21:00 - Vlad Craioveanu
  • 21:00 - 23:30 - Digitalove
  • 23:30 - 03:00 - Hiphop La Feminin

Jap-Jap Stage:

  • 12:00 - 14:30 - Manu
  • 14:30 - 17:00 - Daescu

The Beach Stage:

  • 13:00 - 19:00 - Andras Toth
  • 19:00 - 22:00 - Medeea
  • 22:00 - 05:00 - Norbert Duvall & Robert Sipos

Despre Electric Castle

Electric Castle este primul festival din România care a mutat muzica electronică și sunetele live ale concertelor pe scenele indoor sau în aer liber ale unui castel. Încă de la prima ediție, din 2013, festivalul a fost nominalizat în fiecare an în finala European Festival Awards la categoria “Cel mai bun festival de mărime medie”, alături de nume cu tradiție în Europa.

Articol preluat de pe https://www.infomusic.ro

https://www.infomusic.ro/2022/06/electric-castle-2022-programul-complet-pe-ore-scene/

Most Read